Навіщо потрібні домашні завдання?


    Уявіть собі тандем з трьома сидіннями. Попереду, біля керма сидить логопед, який вибирає маршрут, по якому буде рухатися наш велосипед - корекційна робота, на другому місці сидить дитина, яка і до педалей-то насилу дістає, що вже говорити про повноцінний рух нашого транспортного засобу, а на третьому сидіння місце для мами чи тата, які не тільки усередині повинені крутити педалі, допомагаючи рухатися вперед, але й підтримувати свою дитину, щоб вона міцно сиділа в своєму велосипедному кріслі.

І ось ситуація, коли дитина їде тільки удвох з логопедом. Ми їдемо ДУЖЕ повільно і малюк невпевнено відчуває себе в сідлі, не маючи за спиною надійної підтримки батьків.

Це, звичайно, алегорія, але вона дуже зрозуміло пояснює сенс ДОМАШНІХ ЗАВДАНЬ, які логопед пише в зошит дитині.

Особлива роль батьків у виправленні мовної патології полягає в тому, що, використовуючи запропонований матеріал вдома, вони отримують можливість закріплювати з дитиною отримані на логопедичних заняттях вміння і навички не тільки при виконанні завдань в зошитах, а й у вільному спілкуванні: під час ігор та прогулянок, тобто, в повсякденному житті. Особливо при роботі над автоматизацією звуків: кількість повторень переходить в якість усного мовлення.

На заняттях з логопедом дитина отримує знання, які потім повинні перерости у вміння, а вміння, доведене до автоматизму - є навик. Навик правильно вимовляти всі звуки, коли малюк спілкується з однолітками в пісочниці - ось кінцева мета нашої подорожі. І допомогти сформувати цю навичку можуть батьки.

Працюючи з дітьми, я зіткнулася з проблемою несерйозного ставлення до логопедичних занять як дітей, так і їхніх батьків. Найчастіше в автоматизації поставленого звуку бере участь тільки логопед. Але ж при такому підході позитивна динаміка затягується, і закріплення звуку може тягнутися місяцями, якщо не роками. Часто батьки сприймають логопеда як лікаря - «Працюйте, а ми в стороні». Але ж у логопеда немає «чарівної пігулки», випивши яку дитина ідеально заговорить. Корекція звуковимови - це праця, в першу чергу праця самої дитини. Підтримка батьків в цей період дуже важлива. Батькам необхідно запастися терпінням, наполегливістю, витримкою!

Немає коментарів:

Дописати коментар